Transmisja online

Msze Święte

niedziela i święto  
19.00-soboba; 6.30, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 19.00
dni zwykłe
7.00, 8.00, 18.00
w sobotynie ma Mszy św. o godz. 18.00 

Nabożeństwa

nowenna do MB Nieustającej Pomocy
każda środa po Mszy o godz. 7.00 oraz o godz. 18.30

koronka do Bożego miłosierdzia
prywatnie: każdego dnia po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 15.00
nabożeństwo: we wtorek po Mszy o godz. 18.00

Poradnictwo rodzinne

Katolickie Poradnictwo Rodzinne

czwartki

od godz. 18.00 do 19.00

Katecheza przed chrztem

piątek - przed pierwszą i trzecią niedzielą miesiąca - godz. 19.00

Anonimowi Alkoholicy

Cmentarz parafialny

Parafia jest zarządcą cmentarza 
przy ul. Kossaka 78.

Login Form

Historia Parafii


1.04.1920 r. powstał Ośrodek Duszpasterski

1.05.1924 r. erygowanie parafii

1926 – 1928 r. budowa kościoła

Kościół. W 1920 r. został powołany ośrodek duszpasterski. Parafię erygowano 1.V.1924 r. W latach 1926-1928 wybudowano kościół w stylu neobarokowym. Wnętrze świątyni przyozdobiono przez L. Drapiewskiego. W czasie okupacji hitlerowskiej sprawowano w nim służbę Bożą. 
Kościół konsekrował - 29 czerwca 1947 r. - J. Ex. Ks. Biskup Lucjan Bernacki -sufragan gnieźnieński.

Proboszczowie: ks. Jan Konopczyński - 1920 - 1946; ks. Czesław Rólski - 1946 - 1972; ks. prałat Władysław Mielcarek - 1972 - 2004; ks. prałat Andrzej Kłosiński - 2004..

Budynki. Plebania została wybudowana w 1927 r. według projektu architekta S. Cybichowskiego, rozbudowana w latach 1975-1990. Dom katechetyczny budowany w latach 1974-1975, rozbudowany w 1990 r.

Księgi metrykalne: chrztów od 1920 r., małżeństw od 1920 r., pogrzebów od 1920 r.

Ulice należące do parafii: Bielicka, Brodzińskiego, Czackiego, Ciechocińska, Dąbrowskiego, Filarecka, Gackowskiego, Grodzicka, Halicka, Inowrocławska 1-37 i 2-60, Jordanowska, Konopna, Kruczkowskiego, Lenartowicza, Leszczyńskiego, Mylna, Mariacka, Na Wzgórzu Dąbrowskiego, Norweska, Nowa, Nowodworska, Orla, Podgórna od 24 i od 17, Podhalańska, W. Rogali, Ks. Skorupki, Skrajna, Sieroca, Sokołów Bydgoskich, Stroma z wyjątkiem 1-3, Solskiego z wyjątkiem 3, Szwedzka, Terasy, Traugutta, Ugory, Ustrzycka, Zaleskiego, Żuławy,

Cmentarz: Bydgoszcz, ul. Kossaka 78, założony w 1920 r., zarządca: Mirosław Sikorski.

Kapłani  pracujący  w  parafii od 1924 ....

 

Ks. Ks. Konopczyński Jan 1920 – organizator ośrodka duszpasterskiego
      proboszcz 1924 - 1946

 

1. Ks.  Gruchała -1920

 

2. Ks.  Jachecki -1920

 

3. Ks.  Płotka - 1920

 

4. Ks.  Kukułka -1920

 

5. Ks.  Małkowski- 1920

 

6. Ks.  Shirmer - 1920

 

7. Ks.  Klicha - 04.1921

 

8. Ks.  Rychlewski -1921 -1922

 

9. Ks.  Dziadzia -1921 – 1922-1923-1924-1925

 

10Ks.  Częsz -12.1925-1926-1927-1928-1929

 

11Ks.  Słupiński-01.1926-1927-1928-1929

 

12Ks.  Hałas -1928

 

13Ks.  Bober- 1929

 

14Ks.  Balcerek-06.1929-06.1930

 

15Ks.  Kupczyk-09.1929-05.1930

 

16Ks.  Handke-1930

 

17Ks.  Mnichowski  -06.1930-1931-1932-1933-1934-09.1935

 

18ks.   Perski  Maksymilian-06.1931-1932-1933-1934-06.1935

 

19Ks.  Walkowski  H   -07.1934-1935-1936-1937-06.1938

 

20Ks.  Siudziński   M-07.1935-1936-1937-07.1938

 

21Ks.  Kołaczkowski   Adam-07.1938-09.1939

 

22Ks.  Steinborn  Ireneusz ?-07.1938-09.1939

 

23Ks.  Polzin  Bernard-09.1939-1940-1941-03.1942

 

24Ks.  Żuromski  Adam-10.1939-1940-1941-03.1942

 

25Ks.  Grzelczak   Józef-04.1942-1943-1944-08.1945

 

26Ks.  Kinder   J-04.1942-1943-1944-07.1945

Ks. Rólski Czesław – proboszcz 1946 - 1972

27Ks.  Brzeziński   L-08.1945-10.1946

28Ks.  Bartoszek    Bronisław-08.1945-10.1946

29Ks.  Jekel  B-10.1946-1947-02.1948

30Ks.  Wollschlaeger  J-11.1946-06.1947

31Ks.  Krzoska Szczepan ?-06.1947-05.1948

32Ks.  Jankiewicz  Heliodor-03.1948-09.1949

33Ks.  Rabczewski  Włodzimierz-06.1948-01.1949

34Ks.  Kustra  Władysław-06.1949-10.1950

35Ks.  Żuchowski-09.1949-02.1950

36Ks.  Machnikowski  Ewaryst -10.1950-06.1951-10.1950-06.195137

37Ks.  Wrzeszcz       /III-X.1950/-1951-1952-1953-1954

38Ks. Grabias  Heliodor-1952-1953-1954-1955-1956

39Ks. Golz, ( Szulc ??) -1953-1954

40Ks. Willa  Zenon-07.1954-1955-1956-1957-1958

41Ks. Gawroński  Tadeusz-07.1954-1955-1956-1957-1958

42Ks. Zieliński  Tadeusz-07.1956-1957-1958

43Ks. Zieliński  Zygmunt-1958

44Ks. Szymański  Eugeniusz-1958

45Ks. Dąbrowski  Jerzy-09.1958-1959

46Ks. Nowaczyk  Józef-1958-1959-1960

47Ks. Olek  Tadeusz-11.1958-1959-1960-1961-1962-1963-1964

48Ks. Młotkowski  Henryk -06-08.1959

49Ks. Jabłoński  Zygfryd-1959-1960-1961

50Ks. Przybylski  Henryk-07.1960-1961

51Ks. Gieszczyński  Zdzisław-07.1960-1961-1962-1963-1964-65

52Ks.  Borzyszkowski  Zdzisław-12.1961-1962-1963-1964

53Ks. Jankowski  Bernard-03.1961-1962-1963-1964-66

54Ks.  Berka  Henryk-07.1964-1965-1966-1967-1968

55Ks.  Mrugasiewicz  Jerzy-08.1964-1965-1966-1967

56Ks.  Nalewaj  Franciszek-07.1965-1966-1967

57Ks.  Woźniak  Stanisław

 58Ks.  Ostrowski  Bogdan

 59Ks.  Marczyński  Zenon-1961-1967-1968-1969-1970

60Ks.  Konieczka  Benedykt   07.1968-1969-1970  

61Ks.  Wenerski  Stanisław   09.1968-1969-1970-1971-1972 

62Ks.  Jaworski  Eugeniusz-09.1968-1969

63Ks.  Witucki  Jerzy-09.1969-1970

64Ks.  Wegner  Stanisław-08.1970-1971-1972

65Ks.  Błażejczak  Stanisław-1970-1971

66Ks.  Kowalczyk  Leonard-1971-1972

67Ks.  Rosa  Andrzej-08.1971

68Ks.  Woźniak  Jan-1971-1972


 Ks. Władysław Mielcarek od 1972 do 2004 r.

  1. Wenerski Stanisław

  2. Kowalczyk Leonard

  3. Woźniak Jan

  4. Wegner Stanisław

  5. Murczyński Zenon

  6. Tworowski Jerzy 1973

  7. Szymański Eugeniusz 1973

  8. Radzikowski Kazimierz 1974

  9. Andrzejewski Zbigniew 1975

  10. Kollet Zygmunt 1975

  11. Kowal Włodzimierz 1978

  12. Maruszewski Zbigniew 1979

  13. Okoński Edward 1979

  14. Matuszczak Władysław 1980

  15. Starszak Zenon

  16. Pytlak Lech 1984

  17. Renkel Piotr 1985

  18. Kruszka tadeusz 1985

  19. Kątny Adam 1986

  20. Kotowski Stanisław 1986

  21. Pruczkowski Ryszard 1986

  22. Seemann Brunon 1986

  23. Rerek Marek 1987

  24. Oliwkowski Ireneusz 1987

  25. Korygacz Jan 1988

  26. Dobrzyński Jan 1989

  27. Pepliński Romuald 1989

  28. Domagalski Krzysztof 1990

  29. Kostecki Marek 1991

  30. Poznań Jerzy 1991

  31. Pstrągowski Mirosław 1992

  32. Krawczak Waldemar 1992

  33. Andrzejczak Adam 1993

  34. Stawicki Mirosław 1993

  35. Kneblewski Roman 1993

  36. Walczak Jan 1994

  37. Konysz Janusz 1996 - 2004

  38. Bachorz Tadeusz 1996

  39. Wiśniewski Krzysztof 1998

  40. Czaplicki Marek 1999 – 2004

  41. Gogolik Mirosław 2000;2005

  42. Kowalski Paweł 2001;2007

    Ks. Andrzej Kłosiński od 2004 - proboszcz

    1. Ks. Ks. Gogolik Mirosław     u. 2004 do 2005

    2. Ks. Kowalski Paweł              u. 2004 do 2007

    3. Ks. Pisarski Marek                 u.2004do 2005

    4. Ks. Zaraś Artur                       u.2004 do 2006

    5. Ks. Damazyn Michał              u. 2005

    6. Ks. Lewandowski Grzegorz   u. 2006

    7. Ks. Pawlikowski Damian       u. 2006

    8. Ks. Gapiński Aleksander        u. 2007 do 2010

    9. Ks. Polcyn Paweł                   u. 2007

    10. Ks. Czyż Tadeusz                   u. 2011 do 2013

    11. Ks. Kortas Grzegorz               u. 2010 do 2013

    12. Ks. Kozłowski Krzysztof       u. 2013

    13. Ks. Kusy Marek                     u. 2013

      Ks. Mateusz Skiera               u. 2014

 

Ważne

I Komunia Święta 

 13 maja 2018 roku

godzina 10:00
.


Bierzmowanie

Pogrom bydgoski

Biuro parafialne

telefon
52-373.05.84

dyżur kapłana
poniedziałki i środy16.00 - 17.30
wtorki, czwartki piątki 10.00 - 12.30

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

sprawy przygotowania do małżeństwa
u ks. proboszcza

sprawy cmentarne i pogrzebowe
od poniedziałku do piątku od 10 do 12.30

Ksiądz Dyżurny

668-054-113

Inne dane

telefon
52-373.05.84

Konto Parafialne
PKO SA I O w Bydgoszczy Nr:59 1240 1183 1111 0010 0396 7341

Opoka.org.pl

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych